Wizyta delegacji hiszpańskiej w CK Frost

5.01.2018

Firma CK Frost jest członkiem „Stowarzyszenia Promocji Brokuła” – polskiej organizacji wspierającej promocje tego warzywa w kraju, w tym jego produkcję i konsumpcję. W celu poszerzenia współpracy z hiszpańskim odpowiednikiem takiego samego stowarzyszenia („+Brocoli”), do Polski przylecieli przedstawiciele tejże organizacji.

4 października 2017 roku w Hotelu Podgrodzie koło Kowala odbyła się konferencja, na której pojawili się przedstawiciele obu stowarzyszeń. Na konferencji poruszono wiele ciekawych tematów. Przedstawiciele +Brocoli opowiadali m.in. o swoich dokonaniach na polu promocji tego warzywa w Hiszpanii, a także przedstawili historię brokuła na świecie. Bardzo interesująca dla nas okazała się część prezentacji, w której przedstawiono wyniki badań na temat pożyteczności brokuła dla zdrowia człowieka. Z ramienia naszego Stowarzyszenia wystąpiły trzy osoby. Pan Michał Groblewski (VEGRO) powiedział o powstaniu stowarzyszenia i sytuacji na rynku świeżym brokuła. Pani Klaudia Horlop (SAKATA) przedstawiła plany Stowarzyszenia na najbliższą przyszłość, dotyczące promocji brokuła w Polsce. Pan Przemysław Ciesielski (CK Frost) przedstawił sytuację produkcji różyczkowanego brokuła na przemysł mroźniczy.

Ze szczególną dumą możemy pochwalić się tym, że obok uczestnictwa w konferencji, nasza firma miała duży udział w organizacji przedsięwzięcia: nasi goście odwiedzili nasze przedsiębiorstwo jeszcze przed oficjalnym spotkaniem. Podczas wizyty w CK Frost hiszpańscy producenci odwiedzili produkcję oraz podzielili się z nami swoimi doświadczeniami w produkcji brokuła.

Dziękujemy tłumaczom z Fabryki Języka, a szczególnie Pani Mai Łuczak – bez nich spotkanie to nie byłoby tak udane. Naszym gościom dziękujemy za przybycie oraz cenne informacje. Mamy nadzieję, że konferencja ta zapoczątkuje owocną współpracę!

Źródło zdjęć: własne, Mercados (www.revistamercados.com)