Festiwal Brokułowy 2015

27.07.2015

20150725_002938

17 lipca zaczął się tak, jak powinien był się zacząć – ciepło, słonecznie i z zapowiedzią pracowitego dnia na powietrzu. W ten dzień wyruszyliśmy do Kołaczkowa pod Szubinem, gdzie odbył się Festiwal Brokułowy. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła nasza firma.

Zabraliśmy ze sobą nowe odmiany brokułów, które hodujemy w ramach naszych dwóch innowacyjnych projektów: Bellaverde i Multiflor. Podczas festiwalu można było spróbować nietypowych potraw z brokułów (placków, sałatek, zupy-krem i lodów), posłuchać o jego zdrowotnych wartościach, porozmawiać z wystawcami oraz wybrać się na pola doświadczalne, by wysłuchać rad w zakresie nowych środków ochrony roślin.

Jednym z ważniejszych punktów festiwalu była konferencja, która składa się z kilku części. Wypowiedzieli się na niej specjaliści z zakresu żywienia, zapobiegania chorobom roślin, a także eksperci ekonomiczni (dostawcy nasion, dystrybutorzy, producenci i przetwórcy). Jako przedstawiciel naszej firmy na konferencji wystąpił Przemysław Ciesielski – wraz z innymi przedsiębiorcami w panelu ekonomicznym odpowiadał na pytania dotyczące sprzedaży, eksportu i dystrybucji brokułów.

Kołaczkowo na ten wypełniło się tłumami ludzi. Tym, co przybyli – dziękujemy, a tych, których zabrakło – zapraszamy za rok!