Spotkanie z dostawcami brokułów 2017

15.04.2017

10 marca 2017 roku o 12.00 w Hotelu Podgrodzie odbyło się zorganizowane przez naszą firmę spotkanie dla producentów brokułów z firmami branży rolniczej. Licznie przybyli goście mogli wysłuchać wielu ciekawych wystąpień związanych z uprawą brokułów.

W pierwszej kolejności na spotkaniu zaprezentowały się firmy nasienne: Sakata, Seminis, Syngenta, Clause i Bejo. Prezentacje dotyczyły odmian brokułów oferowanych przez wymienione firmy. Następnie rozpoczął się blok szkoleniowy, podczas którego omówiono takie tematy jak: nawadnianie kropelkowe, ochrona roślin, nawożenie, technika uprawy brokułów. Wiedzą z producentami podzielili się eksperci z firm: Milex, BASF, Adob oraz z Instytutu Ochrony Roślin.

Z przyjemnością informujemy, że we współpracy z powyższymi organizacjami oraz z wydawnictwem Warzywa i Owoce, CK Frost wydało biuletyn informacyjny będący treściwym przypomnieniem zagadnień poruszonych na spotkaniu oraz ich uzupełnieniem. Biuletyn jest dostępny w biurze naszej firmy.

Następstwem powyższej imprezy było szkolenie zorganizowane we współpracy z Gminą Choceń, a poprowadzone przez firmy Sakata. Odbyło się ono 23 marca w Centrum Kultury w Choceniu. Omówiono na nim techniki uprawy brokuła. Szkolenie skierowane było zarówno do początkujących producentów jak i tych doświadczonych już w uprawie tego warzywa.