Szkolenie dla dostawców brokułów

24.04.2018

W dniu 23 lutego 2018 roku w Hotelu Podgrodzie w Przydatkach Gołaszewskich odbyło się kolejne szkolenie dla producentów brokułów firmy CK Frost. Spotkanie zostało zorganizowane przez naszą firmę we współpracy z takimi firmami, jak Syngenta, Seminis, SAKATA, ADOB, Yara oraz Grupa Mularski. Wśród uczestników pojawili się zarówno doświadczeni już w uprawie brokuła, jak i początkujący producenci. Program został skomponowany tak, aby każdy, niezależnie od stopnia doświadczenia mógł znaleźć interesujące dla siebie informacje.

Jako pierwsza dr inż. Beata Studzińska zaprezentowała temat dotyczący przygotowania i użyźniania gleby, nawożenia oraz środków ochrony roślin w uprawie brokuła. Następnie firmy Syngenta, Seminis oraz SAKATA zaprezentowały swoją ofertę w zakresie nasion brokuła dla przemysłu. Kolejnym blokiem tematycznym było nawożenie i agrotechnika w uprawie tego warzywa i tutaj o swoich doświadczeniach opowiedzieli Włodzimierz Prus z firmy ADOB orac Wojciech Kopeć z Yara Polska. Na koniec przewidziano dwie prezentacje dotyczące rozsady. O wpływie profesjonalnej rozsady na wyrównanie plonów opowiedział Daniel Babij z Grupy Mularski, a o tym, jak przygotować rozsadę samodzielnie kilka danych przygotowała Klaudia Horlop z SAKATA.

W szkoleniu wzięło udział około 100 producentów. Z przyjemnością obserwujemy coroczny wzrost zainteresowania uprawą brokuła wśród lokalnych producentów. Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą w zakresie dostaw. Wszystkim prelegentom dziękujemy za interesujące wystąpienia, a czasopismu „Warzywa i Owoce Miękkie” za patronat medialny.