CK Frost z wizytą w Hiszpanii

4.04.2018

W dniach 27 lutego do 3 marca 2018 r nasza firma miała okazję uczestniczyć w wyjeździe do Hiszpanii, do regionu Murcji, który specjalizuje się w uprawie brokułu.  Wycieczka została zorganizowana przez „Stowarzyszenie Promocji Brokuła”, którego członkiem jest firma CK Frost. Wyjazd odbył się w ramach rewizyty, na którą nasze stowarzyszenie zostało zaproszone przez swój hiszpański odpowiednik – stowarzyszenie „+Brocoli”.

Te kilka dni wypełniono po brzegi wizytami poglądowymi na polach brokułowych, między innymi na, polach brokułowych członków stowarzyszenia „+Brocoli”, na poletkach doświadczalnych firmy SAKATA oraz w hiszpańskich zakładach produkcyjnych.

Pierwszego dnia uczestnicy mogli obejrzeć pole grupy Lucas, a także stację badawczą firmy SAKATA. Drugi dzień to wizyta w magazynie Juana Martineza-Lorci, gdzie konfekcjonuje się brokuł, a następnie mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalną produkcję rozsad pod szklarniami. Tego samego dnia odwiedziliśmy pole jednego z członków stowarzyszenia „+Brocoli” oraz mieliśmy także okazję zobaczyć, jak handluje się warzywami na giełdzie warzywnej w Murcji. W czwartek, jako ciekawostkę, zwiedziliśmy obiekty foliowe i szklarniowe w Almerii (pomidory). Kolejnymi punktami w tym dniu było kolejne pole brokułu (w Kartaginie), a także złożyliśmy wizytę w firmie Deilor. Piątek poświęciliśmy na wizytę w firmie El Dulze, gdzie konfekcjonuje się warzywa.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak zaawansowane technologicznie są wyżej wymienione firmy oraz jaką wydajność produkcyjną sobą prezentują. Za gościnę i możliwość zobaczenia tego wszystkiego – dziękujemy!

Nasza fotorelacja: