Zasady współpracy

Współpracę z dostawcami owoców i warzyw opieramy na stałych, długotrwałych i partnerskich relacjach. Dużą wagę przykładamy do wyznawanych przez nas wartości (patrz: „co nas wyróżnia?”) i tego samego oczekujemy od naszych partnerów biznesowych, w tym dostawców. Większość surowców kupujemy od lokalnych producentów, co zapewnia nam świeżość i najwyższą powtarzalną jakość dostarczanego surowca.

Zapotrzebowanie

Nasze zapotrzebowanie na poszczególne owoce i warzywa jest uzależnione od potrzeb oraz oczekiwań naszych klientów. Najbardziej stabilny jest u nas skup brokułów, truskawek, wiśni, kalarepy, marchwi, cukinii, pasternaku i pietruszki. Wskazane produkty mrozimy praktycznie podczas każdego sezonu. Pozostałe produkty wskazane w zakładce „oferta” skupujemy w zależności od obecnych uwarunkowań rynkowych.

Kontraktacja

Surowce kupujemy zarówno w ramach umów kontraktacyjnych oraz z wolnego rynku. W podpisywanych przez nas umowach określone są wymagania ilościowe i jakościowe wobec danego typu surowca. Zobowiązanie dotyczy obu stron, zarówno dostawcy i CK Frost Sp. z o.o. Spełniamy swoje zobowiązania, nawet jeżeli cena rynkowa jest wyższa niż zakontraktowana. Oczekujemy takiego samego podejścia od osób, które podpisują z nami umowy. Od sezonu 2015/2016 firma wdraża politykę oceny, premiowania i eliminacji dostawców.

Komunikacja

Wszelkie informacje na temat dostaw udzielają pracownicy bezpośrednio odpowiedzialni za współpracę z dostawcami owoców i warzyw: telefon stacjonarny (54 284 54 00), telefon komórkowy (606 484 617, 606 614 199), e-mail (skup [at] ckfrost.pl) lub bezpośrednio w biurze firmy. Podczas dostaw za obsługę dostawców odpowiedzialni są pracownicy przyjmujący surowiec, zazwyczaj mistrzowie zmianowi.

Posiadamy bazę sprawdzonych dostawców, z którymi od dawna współpracujemy. W momencie rozpoczęcia skupu są oni informowani o planowanym skupie, cenach i warunkach dostawy. Jeżeli Państwo również chcą zostać naszymi partnerami, zapraszamy do kontaktu.

Kwalifikacja dostawców

Surowiec w naszym zakładzie może zostać zakupiony tylko i wyłącznie od kwalifikowanych dostawców. Każdy dostawca powinien na początku sezonu podpisać „oświadczenie dotyczące jakości dostarczanych płodów rolnych”, w których gwarantuje, że jego surowiec spełnia wymagania prawne, higieniczne i sanitarne.

Dostawcy kontraktowi wraz z umową otrzymują dodatkowo karty pola (tj. terminarz stosowania nawozów i środków ochrony roślin), który muszą regularnie wypełniać zgodnie z podejmowanymi przez nich działaniami na wskazanych w umowie polach. Karta pola jest dowodem na odpowiednią jakość dostarczanych płodów rolnych.

Przedsiębiorstwo może dokonać inspekcji u dostawcy w celu zweryfikowania poprawności danych wskazanych w oświadczeniu oraz w kartach polach.

Roczna ocena

Od 2015 roku, po zakończeniu sezonu każdy z dostawców podlega ocenie w zakresie rzetelności współpracy. Ocena jest przeprowadzana na podstawie zbieranych przez cały rok dokumentów i informacji. Ocena dotyczy zarówno dobrych i złych praktyk stosowanych przez dostawców. Obejmuje ona: reklamacje na dostarczony towar, ukryte wady (które zostały wykryte dopiero w procesie produkcyjnym), zgodność produktu z deklaracją, terminowość i całościową jakość współpracy. Taka ocena ma na celu wskazanie:

  • dostawców stosujących dobre i uczciwe praktyki (mają oni prawo pierwszeństwa współpracy, przy wystąpieniu ograniczonego skupu danego typu surowca),
  • dostawców stosujących złe i nieuczciwe praktyki (brak pozytywnej oceny uniemożliwia otrzymanie kwalifikacji na następny rok).

Ponadto chcemy poznać zdanie naszych dostawców, aby wspólnie budować lepsze relacje. Wraz z sezonem 2015/2016 rozpoczynamy badanie potrzeb i satysfakcji naszych dostawców. Po zakończeniu sezonu będziemy zachęcać dostawców do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety dotyczącej współpracy z naszą firmą. Mamy nadzieję, że zebrane dane pozwolą poprawić naszą działalność w zakresie skupu owoców i warzyw. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.